sâmbătă, 15 mai 2010

Badea casca, Tantareanu se uita dupa femei, Bute zace langa Obreja, Hagi si Popescu si cu femeile si cu teterul de Craciunescu, e 10-13, ni se spune ca suntem mandri ca suntem romani; comentatorii, fix cand se strica tabela... Hit the rock jack... tabela adusa in Romania in 2000... acum zic ca-i o rusine... 11-13... atmosfera din sala ii faina, Paula Radulescu are doi interventii bune, Neagu vrea sa arate cat ii de grozava; Manea da gol si e 12-13... Katrine Lunde urla... mai sunt 6 minute din prima repriza... te-n mata de tara de cacat, nu merge tabela... nu-mi mai arata mosii aia de la computer, habar n-au... iar se opreste cronometrul... nu ala de pe tabela, ala-i mort... sala de cacat... ba, ii finala ... cu sala asta candidal la organizarea CM care s-o dus la croati... stau si ma uit, Vizitiu e zero barat... 12-14 ne da gol Popovici; da Nechita gol, 13-14; comentatorul: incepe recitalul Ada (mare dobitoc)... a patra oara apara Paula, Ada isi termina recitalul dupa primul gol pentru ca rateaza din nou... s-a reparat tabela; de fapt, tampitii aia de la masa ii cereau lui Vestergaard sa ceara time-out, nu se certau cu el:)) Aaen arunca peste, cu podeaua... Vizitiu scoate 7m, suficient; Gabi Szabo se scarpina dupa ureche si zambeste... Pidpalova la 7m si e 14-14; apara Paula si se fluiera 7m (aiurea), Varzaru da gol si e golgetera Ligii Campionilor in acest moment, mai ales ca mai da un gol: 14-16; Nora Lecusanu pas la interceptie... 15-16 recital Ada:)) Radu Voina mesteca un chibrit de la inceputul meciului; Popovici peste poarta, Vizitiu da peste poarta... caldura in sala, nu este aer conditionat...

15-16 la pauza, nici o sansa... mai degraba nu se taie pensiile si salariile bugetarilor decat sa castigam cupa. Nori ii fericit... Cfr Cluj a castigat campionatul... daca juca batranul Gadja la U Cluj? o batut si FC-ul si scapa de retrogradarea... numai femeile astea nu-l ajuta cu bucurii

m-am prins, le spargem... noi avem mingea prima data... eu verific acum, sincer, daca se poate scrie un meci de handbal, live, fara sa ratezi goluri si alte cele... a cantat Mandinga si s-a intarziat doua minute; Maier a intrat in teren... Vizitiu mana moarta in continuare... recupereaza Ungureanu balonul si o "rupe" pe Neagu involuntar... nu inteleg de ce-l arata mereu pe Tantareanu... bara Pidpalova, Skov ne da gol si 15-17 (32); Elisei rateaza pe 6m.. Althaus scoate 7m, Varzaru e in zona si Paula apara... Neagu gol superb: 16-17 (33); danezele sunt istete, opresc meciul de cate ori pot... ba accidentari, ba sterge podeaua, orice... Popovici da gol pe recuperare: 16-18 (34), Maier arunca in Haraldsen, Jurack da gol: 16-19 (34)... Neagu gol: 17-19 (35); Mikkelsen gol: 17-20 (35); Manea scapa mingea... Skov gol: 17-21 (36).. time-out, ba, Voina... nu ai nevoie mai tarziu, e gata acum... Vizitiu e ridicola... Jurack pierde mingea, Pidpalova arunca de pe 6m, contraatac, in Haraldsen.. Jurack pasi, Neagu arunca in Haraldsen... 17-22 Althaus (38).. Voina cere time-out, meciul e gata, chiar si ala din reclama lui Negrean, cu poker-staru' din tine

cred ca jucam mai prost ca la Viborg... 18-22 gol Vizitiu, gol fain (39); avem om plus.. 18-23 Jurack da gol ai Ardean este eliminata (39); 19-23 gol Pidpalova (39); aeriana Jurack - Varzaru, a noastra da gol: 19-24 (40)... 20-24 gol Manea (40); fac superfaze danezele si cand rateaza; 21-24 gol Pidpalova (41); Aaen arunca pe langa... Skov ia doua minute... Lipa danseaza in tribuna, la fel si Bitang.. Michael Jackson, ce mai... Szabo nu se scarpina, Neagu e accidentata din nou... Hagi si Popescu stiu ca este gata tot... Gatzel, Vadineanu si Paslaru stiu ca nu se mai poate.. 22-24 Maier (43); apara Paula la Lunde... Ardean faultata, nu se fluiera nimic... 22-25 Jurack gol (44)... 23-25 gol Maier (45)... recuperam la Varzaru, Manea scoate 7m si Mikkelsen eliminata.. Bralo si Pidpalova fata in fata 24-25 (45)... pasiv danezele, Maier paseaza compet aiurea... 24-26 Jurack contraatac (46); 7m pentru Oltchim... Pidpalova se duce la 7m si 25-26 (26); boule de Voina, Pidpalova a jucat brici si tu n-ai dus-o la Viborg... 25-27 gol Skov (47)... Neagu umbla aiurea cu smecherii, apoi Jurack paseaza in aut si iar e 7m pentru Oltchim, scos de Elisei... evident Pidpalova, din pacate rateaza... ratatii de arbitri dau minge de portar desi e aut clar.. apara Paula... Neagu bara, apara Paula la Althaus, se da 7m... Jurack gol: 25-28 (49)... eliminata Acimovic... Lecusanu pierde mingea si avem om plus... apara Paula la Mikkelsen... du-te-n pensie nora... 26-28 gol Vizitiu (51)... Reiche arunca in Paula, Lecusanu scoate 7m... du-te-n pensie, oricum... Ramona Petruta Maier Farcau la 7m, bolta... 27-28 (52)... bara Skov, gol Bese, 28-28 (53)... Paula apara la Reiche, Vestergaard nu-i idiot si cere time=out... oricum, n-are cum sa ia opt goluri fara sa dea niciunul... Paula apara la Skov... Neagu arunca aiurea, Luca eliminata doua minute... aeriana si gol Popovici, 28-29 (55)... Maier scoate 7m, tot ea bate si 29-29 (56); gol Jurack al 11-lea gol: 29-30 (56); Maier face pasi... 30-30 gol Elisei pe recuperare si contraatac (57); Aaen bara, Paula paseaza pentru Elisei aiurea... 30-31 Varzaru inscrie cu efect; 31=31 gol Ardean (59)... 31-32 Aaen da si ea gol... Maier arunca in Haraldsen... AM INFRANT! atmosfera super, comentatorul multumeste si spune ca Romania e mandra de Oltchim... sa fiu sincer, merita felicitari, dar nu sunt mandru ca am pierdut.. daca as fi in sala le-as aplauda cinstit si corect... bravo amandurora...

Un comentariu:

1. Esti nebun sa comentezi un meci de handbal, am ametit dupa al doilea paragraf. Pentru mine a fost tare meciul pentru ca in ziua urmatoare am fost la concert la AC DC si a facut toti bani.