Se afișează postările cu eticheta messi cu accent pe e. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta messi cu accent pe e. Afișați toate postările
miercuri, 7 aprilie 2010
TVR 1 - cauta-ti comentatori
Cine s-a uitat aseara la meciul dintre Barcelona si Arsenal a oprit, sunt sigur, de multe ori sonorul. Pe langa un comentariu pe langa meci si un partizanat evident al comentatorilor, care se intristau cand rata Arsenal, l-am mai auzit si pe Sorin Hobana pronuntand absolut aiurea numele lui Lionel Messi. Adica l-a frantuzit... Messi, cu accent pe i. Am ascultat comentarii in araba, in catalana, in spaniola, in castiliana (limba vorbita in Argentina), in turca, in engleza si toata lumea zice Messi cu accent pe e. Cum stie toate lumea. Numai Sorin Hobana stie altfel. Nu mai vorbesc de comentariul din meciul tur, in care au spus de cel putin trei ori Xabi Alonso de la Arsenal, care numai acolo nu joaca. Nu ma intristeaza foarte tare, dar stiu foarte clar ca pe acesti "eroi nevazuti din spatele microfoanelor" ii vom auzi si la Mondiale.
Abonați-vă la:
Postări (Atom)